1. B třída

08.08.2011 13:29

Želetava doma zostudila Bystřici

Čáslavice - Borovina

Hned osm gólů nasázeli fotbalisté Želetavy v úvodním kole I. B třídy soupeři z Bystřice nad Pernštejnem. Brankově bohatý byl také duel v Telči, kde vysoko prohrálo Mohelno.

Studenec – Přibyslavice 2:2 (0:1). Branky: 61. a 65. K. Mrňa st. – 32. Mrkvica, 50. Částka. V prvním poločase byli lepší hosté, kteří si vypracovali několik šancí a ve 32. minutě šli do zcela zaslouženého vedení. Když pak pět minut po přestávce přidali druhý gól, zdálo se být rozhodnuto. jenomže pak domácí ožili a v rozmezí čtyř minut dokázali výsledek vyrovnat. Rozhodčí Porupka. ŽK: 3:3. Diváků 90.

Telč – Mohelno 5:0 (4:0). Branky: 5. M. Švec, 11. Bodlák, 29. D. Všohájek, 35. Matys, 80. Hejda. Telč na svém hřišti od začátku jasně dominovala a nikoho ze svých příznivců nenechala na pochybých, že první zápas podzimu zvládne. V 11. minutě totiž vedli domácí 2:0 a nakonec vyhrála vysoko 5:0. Rozhodčí Krymová. ŽK: 5:2. Diváků 90.

Hrotovice – Měřín 2:0 (1:0). Branky: 8. vlastní, 74. M. Salák. V průměrném utkání se šance v prvním poločase střídaly na obou stranách. Do vedení šly Hrotovice v osmé minutě, to si po centru Jakuba Horáka míč do branky srazil hostující obránce Kružík. Druhou půli začali lépe hosté, kdy však své šance nevyužili. Naopak domácí po dobře sehrané standardní situaci zvýšili v 74 minutě na 2-0 Salákem. Hosté byli vyrovnaným soupeřem, Hrotovice však byly šťastnější ve využívání šancí. Rozhodčí Novotný. ŽK: 3:2. Diváků 220.

Želetava - Bystřice B 8:0 (3:0). Branky: 26., 44. a 48. Stehlík, 67. a 87. M. Vrbka, 9. Čurda, 65. T. Vrbka, 83. Pavela. Domácí měli od začátku jasně navrch a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí i střelecky. Skóre otevřel už v 9. minutě Čurda, který tak nastartoval brankostroj.jeho výsledke byla potupná porážka béčka Bystřice 8:0. Rozhodčí Veselý. ŽK: 1:1. Diváků 50.

Jakubov – Rozsochy 3:2 (0:1). Branky: 47. Pacas, 69. Matušina, 81. Šilhavý – 6. a 86. Petr Bureš. Domácí nastoupili do zápasu vlažně. Prohrávali osobní souboje a hostům dovolili v 6' po chybě skórovat. Od 30' se hra vyrovnala. Ve druhém poločase se obraz hry změnil a domácí zaslouženě vyrovnali a potom se dostali do vedení. V závěru se hostům podařilo vstřelit branku, jenže domácí si už vítězství pohlídali. Rozhodčí Hrůza. ŽK: 1:0. Diváků 80.

Šebkovice – Křižanov 2:3 (0:2). Branky: 56. Hobza, 79. Durda - 23. Střecha (PK), 40. Nobicht, 84. Horníček. První poločas úvodního zápasu nové sezóny byl herně vyrovnaný, branky ovšem dávali pouze hosté, kteří vytěžili z minima maximum. První branku vstřelili z penalty a druhou po rychlém brejku, když domácí nesehráli moc šťastně rohový kop. Druhý poločas se pak hrál převážně v režii domácích fotbalistů, kteří nastoupili k utkání značně omlazeni. Po brankách Hobzy a Durdy se dočkali kýženého vyrovnání, ale pak se ještě jednou prosadili hosté po rohovém kopu. V závěru zápasu sice docílili domácí vyrovnávací branky, ale tu nepochopitelně rozhodčí neuznali pro domnělý ofsajd. Rozhodčí Tesař. ŽK: 0:4. Diváků 50.

Stařeč - Vrchovina B 0:0. Hosté byli v utkání lepší, zejména ve druhém poločase se všemožně snažili rozhodnout, ale stařečská obrana v čele s gólmanem Smetanou byla proti, a tak se body dělily. Rozhodčí Křen. ŽK: 3:2. Diváků 120.